Rybářství Hluboká » Rybníky »

Rybníky pro sportovní rybolov

Rybníky pro sportovní rybolov

Ilustrační foto (Rybářství Hluboká - sportovní rybolov)

Společnost Rybářství Hluboká cz. s.r.o. provozuje sportovní rybolov ve čtyřech různých rybářských revírech.


V souvislosti s aktuální situací bychom vás chtěli informovat, že až do odvolání není možné v sídle společnosti Rybářství Hluboká cz. s.r.o. osobně zakoupit povolenku pro sportovní rybolov. Aktuálně s bankovním domem řešíme poslední kroky nutné pro spuštění online prodeje povolenek s možností platby distančním způsobem (platební kartou). O spuštění online prodeje povolenek vás budeme v brzké době informovat. Dále, s ohledem na Usnesení vlády České republiky č. 216 ze dne 26. února 2021 a Usnesení vlády České republiky č. 217 ze dne 26. února 2021 ve znění Usnesení vlády České republiky č. 241 ze dne 1. března 2021 sděluje Ministerstvo zemědělství následující: Výkon rybářského práva - individuální lov ryb na udici v rybářských revírech je povolen pouze na území katastru obce v místě trvalého pobytu či bydliště sportovního rybáře v době od 5:00 do 20:59 hod. Pro další informace sledujte naše webové stránky a pokud jste registrovaní k odběru novinek, budeme vás informovat i touto cestou. Přejeme všem pevné zdraví i nervy.

Rybník Jaderný

Rybářství Hluboká - sportovní rybolov - rybník JadernýJeho rozloha činí 23,42 ha a spadá do katastru obce Zliv. Byl vybudován jako náhradní rybniční plocha za zabrané pozemky pro odkaliště Mydlovary. Původní název byl „ V kravinách“, posléze změnil jméno na „Uranový“ a v dnešní době nese jméno Jaderný.


Zde si můžete prohlédnout platný rybářský řád.


Zobrazit rybník na mapě.

Rybník Mydlovarský

Rybářství Hluboká - sportovní rybolov - rybník MydlovarskýS rozlohou 41,86 ha spadá stejně jako rybník Jaderný do katastru obce Zliv. V roce 1974 – 1976 byla jeho katastrální plocha zvětšena díky odtěžení nánosů a starých deponií. Po povodních v roce 2002 se zde propadla hráz a bylo nutné přistoupit k celkové rekonstrukci výpustního zařízení a hráze. Rybník je díky poměrně dobré kvalitě vody oblíbeným letním koupalištěm.


Zde si můžete prohlédnout platný rybářský řád.


Zobrazit rybník na mapě.
Rybník Podevrážský

Rybářství Hluboká - sportovní rybolov - rybník Podevrážský

Rozloha rybníka činí 3,17 ha a spadá do katastru obce Čakovec. Je posledním z rybníků v Dehtářské soustavě od obce Habří u Lipí. Značně poškozen byl při povodni v roce 2002, kdy musela být provedena generální oprava bezpečnostního splavu – výpustě a hráze. Pod hrází rybníka se nachází místní technická památka Podevrážský mlýn, jehož součástí je malá vodní elektrárna.


Zde si můžete prohlédnout platný rybářský řád.


Zobrazit rybník na mapě.

Rybník Bezdrývka

Rybářství Hluboká - sportovní rybolov - rybník BezdrývkaJeho rozloha je 7,6 ha a náleží do katastru obce Zliv. Rybník se nachází mezi obcemi Zliv na severozápadě a obcí Munice na východě, přímo při hlavní silnici spojující obě obce. Původně byl tento rybník součástí sousedního rybníka Bezdrev (od toho také vznikl jeho název). Po vybudování železnice z Českých Budějovic do Plzně se tento stal samostatným rybníkem. Těleso zmíněné železnice tvoří také jeho hráz. Rybník je napájen ze sousedních rybníků Topole Přední a Topole Zadní. V rybníku se vyskytuje převážná část běžných sladkovodních druhů ryb.


Zde si můžete prohlédnout platný rybářský řád.


Zobrazit rybník na mapě.

Prodej rybářských povolenek

Rybářství Hluboká cz. s.r.o.

Tyršova 681, Hluboká nad Vltavou


Tel. 387 789 411

email  hluboka@rybarstvi.cz